Atak zimy w Koszalinie. Zasypane drogi. Spore utrudnienia [ZDJĘCIA]

2021-12-03 12:23
Zima zaskoczyła mieszkańców Koszalina
Autor: Domin Zima zaskoczyła mieszkańców Koszalina

Mieszkańców Koszalina z pewnością zaskoczył poranny widok za oknem. W mieście zrobiło się biało. Niestety powodów do radości z pewnością nie mieli kierowcy, którzy mieli spore problemy z przejazdem zasypanymi śniegiem ulicami. Czyżby zima zaskoczyła drogowców?

Śnieg zaczął sypać około godziny 4:00. W krótkim czasie w całym mieście zrobiło się biało. Niestety gruba pokrywa śnieżna sprawiła spore kłopoty kierowcom, nie tylko tym, którzy nie zdążyli jeszcze zmienić opon. Problemy z przejazdem miały m.in. autobusy i ciężarówki. Wiele osób narzekało na trudności z dotarciem do pracy. Najbardziej oberwało się miejskim służbom.

Czytaj też: X Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu. To będzie prawdziwe święto miłośników lodowatych kąpieli

Te jednak zapewniają, że miasto było przygotowane do ataku zimy. Jak zapewnia urząd miasta, do odśnieżania wysłano ponad 20 pługopiaskarek. Na ulicach miasta pojawiły się również małe ciągniki przeznaczone do odśnieżania chodników i ścieżek rowerowych, a także pracownicy, którzy odśnieżają miejsca niedostępne dla maszyn, m.in. przystanki autobusowe.

W pierwszej kolejności odśnieżone mają być główne ulice, którymi poruszają się m.in. autobusy komunikacji miejskiej i ciężarówki.

Czytaj też: Kołobrzeg: Pijany Ukrainiec za kierownicą. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Zima w Szczecinie. "Ale urwał!", czyli najsłynniejsza górka w Polsce zasypana śniegiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE