Kołobrzeg: Pijany Ukrainiec za kierownicą. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat!

2021-12-03 9:05
alkomat
Autor: KPP Ostrzeszów

Jechał "zygzakiem", bełkotał, a gdy przyszło mu dmuchnąć w alkomat, nie był w stanie tego zrobić. Blisko trzy promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu Ukrainiec, którego zatrzymali do kontroli kołobrzescy pogranicznicy.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Strażnicy graniczni patrolowali ulice Kołobrzegu. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił mężczyzna prowadzący volkswagena polo. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali więc volkswagena do kontroli drogowej. Autem podróżowały dwie osoby. Z uwagi na silną woń alkoholu i bełkotliwą mowę kierowcy, poddano go badaniu trzeźwości.

Czytaj też: Kołobrzeg: Plama krwi i hasła na tablicach. Protest pod niewłaściwymi drzwiami [ZDJĘCIA]

Początkowo 38-letni obywatel Ukrainy nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Ostatecznie pomiar przeprowadzono na urządzeniu stacjonarnym w kołobrzeskiej komendzie policji. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Teraz Ukraińca czekają poważne kłopoty. W związku z popełnieniem przestępstwa, 38-latek otrzymał wezwanie do stawienia się na policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Czytaj też: Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę! [WIDEO]

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE