Kołobrzeg: Plama krwi i hasła na tablicach. Protest pod niewłaściwymi drzwiami [ZDJĘCIA]

2021-12-01 12:38
Plama krwi i hasła na tablicach. Protest pod niewłaściwymi drzwiami
Autor: Domin

Plama z cieczy do złudzenia przypominającej krew i tablice z hasłami "Macie krew na rękach" i "Wara od naszych macic zwyrole!". Taki obrazek zastali w środę, 1 grudnia, rano pracownicy Centrum Spraw Społecznych w Kołobrzegu przed swoimi drzwiami. Jednak najprawdopodobniej to nie CSS było adresatem tej akcji, lecz biuro posła Prawa i Sprawiedliwości.

Do incydentu doszło w nocy z wtorku na środę. Nieznani sprawcy rozlali przed wejściem do Centrum Spraw Społecznych czerwoną substancję przypominającą krew i pozostawiły pod drzwiami tablice wycięte z kartonu. Wszystko wskazuje jednak na to, że pomylili adresy. Po napisach na tablicach łatwo wywnioskować, że akcja protestacyjna była skierowana do polityków PiS, a dokładniej posła tej formacji Czesława Hoca, którego biuro znajduje się wprawdzie w tym samym budynku, jednak kilkanaście metrów dalej. Protest może mieć bowiem związek z planowanym na wieczór 1 grudnia czytaniem obywatelskiego projektu ustawy, zaostrzającego przepisy aborcyjne.

Sprawę nocnego incydentu w Kołobrzegu bada policja.

Czytaj też: Świdwin: W budynku mieszkalnym wybuchł piec. Nie żyje jedna osoba

Sonda
Czy aborcja w Polsce powinna być legalna?
"Ani jednej więcej!". Protest w Szczecinie po śmierci Izy z Pszczyny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE