Kołobrzeg: Pędzili na złamanie karku. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci

2021-11-23 8:29
Pędzili na złamanie karku. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci
Autor: mat. policji Pędzili na złamanie karku. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci

Obowiązujące przepisy i znaki ograniczenia prędkości zdawały się dla nich nie istnieć. Teraz będą mieli okazję, żeby odpocząć od jazdy i zastanowić się nad swoim postępowaniem. Dzięki działaniom kołobrzeskiej grupy SPEED, w miniony weekend dwóch kierowców pożegnało się z prawem jazdy na trzy miesiące.

Podczas weekendowych działań, policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwójkę kierowców, którzy zdecydowanie mieli zbyt "ciężką nogę". To 24-letnia kobieta, która w obszarze zabudowanym jechała osobowym volvo z prędkością 135 km/h i 39-letni mężczyzna, który rozpędził swoje audi do 142 km/h. Ich brawurową jazdę zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Czytaj też: Kołobrzeg: Urządzał grę w "trzy kubki". Odpowie za nielegalny hazard

Auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenia, zarówno kobieta, jak i mężczyzna ponieśli surowe konsekwencje. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia. Czeka ich teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Czytaj też: Parkują gdzie popadnie i blokują autobusy. Radny reaguje na parkingową dzicz w centrum Szczecina

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE