Co tam się wydarzyło?

BMW wbiło się w budynek. Podróżujący uciekli. Groźny wypadek w Barwicach

Osobowe BMW niespodziewanie wypadło z drogi i uderzyło w budynek mieszkalny. W aucie, które zostało niemal doszczętnie zniszczone, podróżowały trzy osoby. Wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia. Uszkodzeniu uległa również m.in. ściana budynku.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (19/20 stycznia). O godz. 1:25 na ulicę Wojska Polskiego w Barwicach (woj. zachodniopomorskie) zostali wezwani strażacy z tutejszej OSP. Na miejscu zastali rozbite BMW, które uderzyło w budynek. W aucie nikogo nie było. Samochód został doszczętnie zniszczony. Uszkodzeniu uległa również część elewacji budynku, drzwi wejściowe do salonu fryzjerskiego, skrzynka energetyczna i uliczna latarnia. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku.

"Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu drogi podczas działań ratowniczych, posypaniu sorbentem wycieków płynów eksploatacyjnych" - informuje OSP Barwice.

Na miejscu pojawili się również strażacy ze Szczecinka, policja i pogotowie energetyczne. Na miejsce przyjechał też ambulans, w którym znajdowała się jedna z trzech osób podróżujących rozbitym samochodem.

- Autem jechały trzy osoby:  dwóch mężczyzn i kobieta - mówi st. asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji. - Po rozbiciu samochodu cała trójka uciekła z miejsca zdarzenia.

W karetce był mężczyzna, który brał udział w wypadku i potrzebował pomocy lekarskiej. Kilka ulic od miejsca zdarzenia zauważyli go przypadkowi świadkowie i wezwali pogotowie.

- Mężczyzna twierdził, że był pasażerem - dodaje st. asp. Anna Matys. - W tej chwili ustalamy tożsamość i miejsce pobytu pozostałej dwójki jadącej samochodem.

Policjanci zabezpieczają również nagrania monitoringu, które pozwolą ustalić okoliczności wypadku.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Wypadek autokaru z polskimi pielgrzymami w Chorwacji
Nasi Partnerzy polecają