Chciał pokonać wpław Bałtyk, ale się nie udało. Bartłomiej Kubkowski przerwał swój wyczyn

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com, Instagram / b.kubkowski Chciał pokonać wpław Bałtyk, ale się nie udało. Bartłomiej Kubkowski przerwał swój wyczyn

Pogoda okazała się silniejsza

Chciał pokonać wpław Bałtyk, ale się nie udało. Bartłomiej Kubkowski przerwał swój wyczyn

2022-08-10 10:57

To miał być przełomowy wyczyn. Bartłomiej Kubkowski miał jako pierwszy przepłynąć Morze Bałtyckie z Kołobrzegu do Szwecji, jednak pogoda okazała się na tyle niełaskawa, że musiał się wycofać po pokonaniu ponad połowy ze 170-kilometrowego dystansu.

Pływak planował samotnie przepłynąć Bałtyk w czasie poniżej 60 godzin. Wystartował z mola w Kołobrzegu w poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 8:00. Udało mu się pokonać 110 kilometrów, czyli ponad połowę trasy, jednak ostatecznie musiał przerwać swój wyczyn. Po ponad 30 godzinach trudnej i wyczerpującej trasy, wycofał się.

- Musiałem niestety opuścić trasę ze względu na złe warunki pogodowe, ze względu na to, że mój support dostał informację od kapitana, że warunki są bardzo niebezpieczne - poinformował Bartłomiej Kubkowski na Instagramie. - Pogoda diametralnie się zmieniła, a ja, nieświadomy, cztery godziny stałem w miejscu.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Mimo, iż próba przepłynięcia Bałtyku nie powiodła się, internauci nie szczędzą pływakowi pochwał.

  • "I tak wygrałeś"
  • "Chłop po przepłynięciu 110 km i 32 godzin w wodzie rozmawia jakby dopiero wstał z łóżka, niezniszczalny wariat. Co się odwlecze to nie uciecze. Jesteś kotem"
  • "Jesteś świetną motywacją do pokonywania barier! Świetna robota"

- czytamy w komentarzach.

Pochodzący z Giżycka pływak nie zamierza jednak się poddawać i planuje powtórzyć swój wyczyn.

- Jest mi teraz bardzo przykro, jest dużo we mnie emocji, ale jest jeszcze przyszły rok i to na pewno nie ucieknie - podkreśla Bartłomiej Kubkowski.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Sonda
Umiesz pływać?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki