Czechyń. Dzieci bawiły się w rzece koło NIEWYBUCHU. To mogło skończyć się TRAGICZNIE

2020-08-13 8:39 Konrad Marzec
Pocisk lub niewybuch. Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Straż Miejska w Toruniu Dzieci bawiły się w rzece koło NIEWYBUCHU. To mogło skończyć się TRAGICZNIE / Zdjęcie ilustracyjne

W tym tygodniu niebezpieczne sceny rozegrały się we wsi Czechyń (województwo zachodniopomorskie). Dzieci bawiące się w rzece natrafiły na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Na szczęście zachowały przytomność umysłu i o całej sprawie poinformowały leśniczego. Dzięki temu nie doszło do tragedii, a policja zabezpieczyła teren.

Czechyń: Niewinna zabawa w rzece mogła skończyć się tragedią! Mowa o zdarzeniu z tego tygodnia. Dzieci, które beztrosko bawiły się w rzece przepływającej przez wioskę, położoną na terenie województwa zachodniopomorskiego, natrafiły na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Pocisk był bardzo niebezpieczny, gdyż nawet przy najmniejszym wstrząsie mogło dojść do wybuchu. Jak informuje portal polsatnews.pl - na szczęście dzieci wykazały się przytomnością umysłu i o całej sprawie poinformowały leśniczego. Na miejscu pojawiła się policja oraz saperzy, którzy wywieźli pocisk w celu unieszkodliwienia.

Portal polsatnews.pl chwali zachowanie dzieci i jednocześnie przypomina tragedię sprzed 20 lat. Wówczas miało miejsce podobne odkrycie w rzece. Niestety w tamtym przypadku dzieci umocowały pocisk w imadle i próbowały przepiłować. Niewybuch eksplodował i spowodował śmierć jednego z nich. Służby regularnie apelują do wszystkich - również dorosłych - pod żadnym pozorem nie próbujmy takich przedmiotów unieszkodliwiać na własną rękę. Jeżeli natrafimy na coś podobnego - natychmiast należy powiadomić policjantów lub Straż Miejską.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - koszalin.eskainfo@grupazpr.pl.

Kontrola policyjna w Koszalinie: zabezpieczono podróbki o wartości ponad 200 tysięcy złotych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.