Ferie 2020 w Koszalinie. Policja ma ważne informacje dla rodziców

2020-01-13 20:27 bs/jb
Ferie 2020 w Koszalinie i regionie. Policja ma ważne rady dla rodziców.
Autor: materiały prasowe Ferie 2020 w Koszalinie i regionie. Policja ma ważne rady dla rodziców.

W Koszalinie i regionie ferie zimowe rozpoczynają się za niecały miesiąc, jednak już teraz zachodniopomorscy policjanci są gotowi do pracy. Kontrolowane będą przede wszystkim te autobusy, które przyjadą do naszego województwa na ferie. Dodatkowo podczas zimowisk prowadzone będą specjalne akcje profilaktyczne.

Przypomnijmy - ferie zimowe w Koszalinie i regionie potrwają od 10 do 23 lutego. Jednak już teraz organizatorzy półkolonii mogą zgłaszać się do policjantów, by umawiać kontrole autokarów. Gdzie i pod jaki numer dzwonić żeby wezwać policję do kontroli autobusów: KLIKNIJ TUTAJ.

Ferie 2020 w Koszalinie - ważne informacje

Bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych to nie tylko drogi, auta i piesi. To także dzieci i wypoczynek. Warto pamiętać o najważniejszych zasadach.

Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców:

1. Przestrzegaj dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.

2. Zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko.

3. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, aby  bawiło się tylko na nadzorowanych lodowiskach  i ślizgawkach. Będziemy wtedy pewni, że  ma zapewnioną opiekę osób dorosłych. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne!

4. Przypomnij dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone dla samochodów, a nie do zabaw, czy ślizgania się.

5. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

6. Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnij mu, aby:

  • wybierało znane sobie lokale lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych,
  • nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do domu, osób z którymi przebywa itp.,
  • było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami, odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, które spożywało.

7. Jeżeli dziecko wyjeżdża na zimowisko, sprawdź czy organizator ma zezwolenie na prowadzenie zorganizowanego wypoczynku w oferowanym miejscu i czy zapewnia dzieciom opiekę medyczną.

8. Przypomnij dziecku o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. niepełnoletni do ukończenia 16 roku życia  mają obowiązek używania kasku ochronnego konstrukcyjnie przeznaczonego do jazdy na nartach czy snowboardzie.