Potężny wyciek gazu na osiedlu w Sianowie. Ewakuowano prawie 500 osób!

2022-01-19 16:02
Straż pożarna
Autor: Grzegorz Kluczyński Straż pożarna

Podczas prac remontowych na ul. Dębowej w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) doszło do uszkodzenia rurociągu, co spowodowało intensywny wyciek gazu. Konieczna była ewakuacja mieszkańców znajdującego się w okolicy osiedla. W sumie ewakuowano prawie pół tysiąca osób!

Do zdarzenia doszło w środę, 19 stycznia, przed godz. 14:00. Podczas prac remontowych na ul. Dębowej w Sianowie (woj. zachodniopomorskie) doszło do uszkodzenia rurociągu, co spowodowało intensywny wyciek gazu.

- Trwa ewakuacja pobliskich obiektów mieszkalnych, w pobliżu znajduje się stacja paliw - informuje kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej. - Działania polegają na ustawieniu kurtyn wodnych i zabezpieczeniu terenu.

Czytaj też: Nad Pomorze Zachodnie zbliża się załamanie pogody! Kumulacja ostrzeżeń w całym regionie

Na miejscu zdarzenia pracuje pogotowie gazowe i 8 zastępów straży pożarnej. Jak dodaje kpt. Tomasz Kubiak, ewakuowano około 500 osób z mieszkań i sklepów w promieniu 150 metrów.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy. Droga krajowa nr 6 w rejonie zdarzenia jest zablokowana.

Czytaj też: Wichury przeszły przez Pomorze Zachodnie. Ponad 300 interwencji strażaków [ZDJECIA]

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś ewakuację na własnej skórze?
Pożar gazociągu w Cesarce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE