Jakie będzie lato w regionie koszalińskim? Meteorolodzy podali szczegółową prognozę!

2020-05-31 15:49
Jakie będzie lato w regionie koszalińskim? Meteorolodzy podali szczegółową prognozę!
Autor: tworzymyreklame / pixabay Jakie będzie lato w regionie koszalińskim? Meteorolodzy podali szczegółową prognozę!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje bardzo ciepłe lato. Od czerwca do sierpnia, średnia temperatura powietrza w Polsce będzie powyżej normy na co wskazują analizy wszystkich modeli pogodowych. W normie również prognozuje się opady. Wysokie temperatury w połączeniu z opadami sygnalizują gwałtowne burze, szczególnie w czerwcu i lipcu z silnymi opadami deszczu, w szczególności na wschodzie kraju. 

Ciepły czerwiec i trochę deszczu 

Prognoza meteorologiczna: Średnia temperatura powietrza w całym kraju może być wyższa od normy wieloletniej. Dla prognozy opadów modele nie są już tak zgodne. Prognozujemy liczbę dni z opadem w normie, jedynie na północnym wschodzie oraz Mazowszu i Polesiu powyżej normy.

Czerwiec, według orientacyjnej prognozy meteorologicznej, będzie suchym i ciepłym miesiącem. Oznaczać to będzie realny powrót zagrożenia suszą hydrologiczną w zlewni Wisły i dalsze pogorszenie się sytuacji w zlewni Odry.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Pięciu pracowników ZUS w Koszalinie zakażonych koronawirusem! Kwarantanna w urzędzie!

Cieplej w lipcu, więcej deszczu

Prognoza meteorologiczna: Prognozy temperatury na lipiec wskazują na ciepły miesiąc dla większości kraju. Średnia temperatura powietrza powinna być w normie lub powyżej normy.

W lipcu suma opadów, podobnie jak liczba dni z opadem powinna mieścić się w normie lub nieznacznie powyżej norm, co powinno stworzy korzystne warunki dla rozwoju wegetacji roślin i upraw.

Gorący sierpień i mniej opadów 

Prognoza meteorologiczna: Średnia temperatura na przeważającym obszarze kraju powinna być powyżej normy.

Z kolei wyniki modeli dla miesięcznej sumy opadów są niejednoznaczne i rozbieżne. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to opady w normie lub nieco powyżej normy.

Sierpień będzie przedłużeniem suchego okresu, albowiem prognozowana temperatura będzie wyższa od normy wieloletniej.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Ile osób może wejść latem na plażę? Jest ważna informacja w tej sprawie!

Suma opadu będzie natomiast w normie lub nieco powyżej normy, co nie oznacza jednak diametralnej poprawy warunków hydrologicznych. 

Niewielkie przekroczenie wieloletniej normy opadowej może nastąpić w wyniku opadów o charakterze burzowym, typowych dla półrocza letniego.

Prognozy są orientacyjne i dotyczą średniego przebiegu dla całego rejonu i danego okresu prognostycznego. Nie wykluczamy wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

imgw.pl

Co pamiętasz z 2000 roku?

Pytanie 1 z 14
01.01.2000 rozpoczęliśmy:
Zamieszki w USA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE