Nielegalny punkt hazardowy w Wałczu

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa

Kawiarenka internetowa okazała się samoobsługową jaskinią hazardu. Spektakularna akcja w centrum Wałcza [WIDEO]

2020-12-21 11:45

Kawiarenki internetowe lata swojej świetności mają już dawno za sobą, dlatego każda taka działalność w obecnych czasach może wydać się nieco podejrzana. Tak było w przypadku lokalu w centrum Wałcza, który kawiarenką internetową był tylko z nazwy. W rzeczywistości okazał się samoobsługową jaskinią hazardu.

Wałcz: Zlikwidowali samoobsługową jaskinię hazardu

W miniony czwartek, 17 grudnia, zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem zamknięto lokal w Wałczu. Działania podjęte po otrzymaniu sygnałów mieszkańców potwierdziły, że w lokalu prowadzona jest nielegalna działalność dotycząca gier hazardowych online.

- Lokal, w centrum miasta, funkcjonował jako “kawiarenka internetowa” - tłumaczy Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W rzeczywistości był samoobsługowym i samowystarczalnym salonem gier hazardowych.

Zobacz też: Kryzys w Kościele Katolickim. Oni nie są już autorytetem! Uczniowie MASOWO rezygnują z lekcji religii!

Właściciel punktu zadbał o swoje „bezpieczeństwo” i komfort graczy. Lokal zabezpieczony był podwójnymi zamkami magnetycznymi oraz metalową klatką - będąca śluzą wejściową - gdzie poprzez monitoring weryfikowano klienta lokalu.

- Aby wejść do lokalu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego musieli zastosować siłowe rozwiązania - dodaje Małgorzata Brzoza. - Konieczne było odcięcie zamka magnetycznego na drzwiach, odcięcie komputerów od blatów oraz wyrwanie ze ściany bankomatu/wpłatomatu.

W bezobsługowym lokalu znajdowały się 2 komputery na stałe połączone z blatem oraz przymocowany do ściany „bankomat/wpłatomat” umożliwiający udział w grach i wypłatę wygranych. Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

W czynnościach uczestniczyło sześciu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego komputera.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki