Po 7 latach służby

Kazik przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dostał medal i... kość!

2023-11-28 12:16

Służył dzielnie w koszalińskiej komendzie przez siedem lat. Na psią emeryturę przeszedł owczarek niemiecki Kazan, nazywany pieszczotliwie "Kazikiem". Czworonożny funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wielokrotnie z powodzeniem brał udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych, cieszył się również ogromną sympatią dzieci, dla których brał udział w działaniach profilaktycznych czy pokazach tresury. Teraz spokojną starość spędzi pod dachem swojego policyjnego opiekuna.

Kazan przyszedł na świat 5 grudnia 2014 roku. Swoją psią służbę rozpoczął od pięciomiesięcznego przeszkolenia w systemie tresury indywidualnej realizowanej w jednostce macierzystej pod nadzorem instruktorów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, które ukończył z wynikiem bardzo dobrym.

W 2020 roku trafił pod opiekę obecnego przewodnika sierż. szt. Dariusza Bartoszka, z którym razem pełnili służbę w Komedzie Miejskiej Policji w Koszalinie. Pod opieką swojego przewodnika Kazik brał udział w służbach patrolowych, zabezpieczeniach imprez masowych, jak również w tropieniach sprawców czynów zabronionych oraz poszukiwaniach osób zaginionych. Wielokrotnie trenował i uczestniczył w Wojewódzkich Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

Po 7 latach wyjątkowej służby czworonożny funkcjonariusz przechodzi na zasłużoną emeryturę. Z okazji zakończenia służby 9-letni Kazik otrzymał pamiątkowy medal, kość i smakołyki. Teraz będzie odpoczywał w domu swojego opiekuna.

Samojed, a może border colie? Czy rozpoznasz te psy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa ten pies?
Samojed
Dzień Psa w szczecińskim schronisku
Nasi Partnerzy polecają