Kołobrzeg: Grożą śmiercią Annie Mieczkowskiej. Ważna deklaracja

2021-08-04 22:23
Anna Mieczkowska, prezydent miasta Kołobrzeg wydała w związku z epidemią specjalne zarządzenie.
Autor: materiały prasowe

Grożą śmiercią Annie Mieczkowskiej, prezydent Kołobrzegu! Po tym, jak na jej skrzynkę zaczęły spływać wulgarne wyzwiska i groźny, padła ważna deklaracja. – Ta próba przestraszenia mnie, nie będzie miała wpływu na moją pracę, czy też na moją otwartość w kontaktach z Wami – obiecała prezydent Kołobrzegu. Kto grozi Annie Mieczkowskiej?

Niepokojąca wiadomość trafiła na skrzynkę mailową Anny Mieczkowskiej. Ktoś grozi prezydent Kołobrzegu śmiercią i to nie przebierając w słowach. Warto przypomnieć, że niedawno groźby skierowano też pod adresem samorządowców z większych miast w Polsce: Wrocławia, Lublina czy Białegostoku. Anna Mieczkowska ogłosiła, że otrzymała niepokojącą wiadomość i złożyła ważną deklarację: – Ta próba przestraszenia mnie, nie będzie miała wpływu na moją pracę, czy też na moją otwartość w kontaktach z Wami – obiecała prezydent Kołobrzegu. W mailu, jaki otrzymała, miała pojawić się groźba śmierci i wulgarne wyzwiska. Anna Mieczkowska zawiadomiła policję i – jak sama przyznaje – liczy na to, że autor listu szybko trafi przed sąd. – Absolutnie nie ma miejsca na mowę nienawiści i jakiekolwiek groźby karalne. Wspólnie powinniśmy takie zachowania eliminować z przestrzeni naszego życia.

Zobacz też: Szok! Leżał przed szpitalem. Pielęgniarki odmówiły pomocy

Makabra na torach w Falenicy. Pociąg rozjechał mężczyznę

Prezydent Kołobrzegu przyznała, że w związku z tą sytuacją w Urzędzie Miasta wdrożono odpowiednie procedury, ale deklaruje, że to nie utrudni pracy ani jej, ani urzędników. – Groźba śmierci i brutalne wyzwiska. Maila z takimi pogróżkami otrzymałam anonimem przesłanym na moją skrzynkę pocztową. Dzielę się z Wami tą informacją, gdyż pragnę podkreślić, że ta próba przestraszenia mnie nie będzie miała wpływu na moją pracę, czy też na moją otwartość w kontaktach z Wami – ogłosiła Anna Mieczkowska. – Zawiadomiłam policję i złożyłam wniosek o ustalenie oraz ściganie autora wiadomości. Liczę, że szybko trafi przed sąd – napisała w krótkim oświadczeniu, które opublikowała w sieci, informując o niepokojącej wiadomości z pogróżkami, jaką otrzymała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE