Konik na gigancie. Niecodzienna akcja w centrum Szczecinka

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinku / reprodukcja Domin Konik na gigancie. Niecodzienna akcja w centrum Szczecinka

Konik na gigancie. Niecodzienna akcja w centrum Szczecinka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Takiej interwencji policjanci ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) z pewnością się nie spodziewali. W sobotni poranek po ulicach miasta spacerował koń! Jak się okazało, zwierzę uciekło z zagrody, a na "wycieczkę" nie wybrało się w pojedynkę, lecz... z kozą!

Niecodzienne zgłoszenie o koniu biegającym ulicami Szczecinka, policjanci otrzymali w sobotę, 9 lipca, w godzinach porannych.

- Zwierzę nie reagowało na przejeżdżające samochody i biegło drogą - mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej komendy. - Na szczęście policjantowi udało się złapać uciekiniera i bezpiecznie przekazać opiekunowi.

Czytaj też: Pełnia Koźlego Księżyca w lipcu 2022. Superksiężyc sprawi, że będzie to bezsenna noc!

Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie

Właściciel konia nawet nie wiedział, że zwierzę uciekło mu z zagrody. Jak się później okazało, konik nie wybrał się na "wycieczkę" po mieście w pojedynkę. Miała towarzyszyć mu koza, która razem z nim uciekła z zagrody, jednak postanowiła obrać inną trasę. Mieszkańcy widzieli ją m.in. w okolicach sklepu Pepco, gdzie stała przed wejściem.

- Mundurowi pouczyli opiekuna, który nie zachował należytej ostrożności w trzymaniu zwierzęcia - dodaje asp. Anna Matys.

Czytaj też: Bilet za 9 euro bije rekordy popularności! Jak tanio podróżować po Niemczech? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Nasi Partnerzy polecają