Koronawirus Białogard. 10 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców

2020-04-02 9:33 bs
Koronawirus Białogard. 10 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców
Autor: materiały prasowe Koronawirus Białogard. 10 tysięcy maseczek trafi do mieszkańców

Przed ostatnim weekendem marca, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek i mieszkańców, burmistrz Białogardu zdecydowała o zakupie 10 tysięcy ochronnych maseczek wielokrotnego użytku! - Maseczki będziemy przekazywać za darmo mieszkańcom, ale również pracownikom sklepów. Wszystko po to, żeby tych ciężko pracujących ludzi, naszych sąsiadów, którzy pracują w sklepach, po prostu zabezpieczyć - mówi burmistrz Emilia Bury.

Maseczki, wykonane z wysokiej jakości bawełny, będą mogły być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2.

Usługa wykonania maseczek została zlecona białogardzkim przedsiębiorcom. Ich zakup zostanie sfinansowany z budżetu miejskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Lekarze rodzinni apelują: nośmy maseczki!

Takie działanie nie tylko przyczyni się do zapewnienia środków ochrony mieszkańcom, ale również będzie wyrazem wsparcia lokalnej działalności gospodarczej - podkreśla Emilia Bury, burmistrz Białogardu.

Warto wspomnieć, że maseczki szyją również bezpłatnie Tomasz i Katarzyna Wrótniak oraz Katarzyna Minko. Szyją z potrzeby serca, okazując nam wszystkim ogromne wsparcie.

Wielkie podziękowania za tą wyjątkową i wspaniałą pomoc. Słowa to za mało, nigdy nie zdołamy się im odwdzięczyć za ich pracę i chęć pomocy - dodaje burmistrz Białogardu.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Izolatoria dla chorych na COVID-19 w hotelach i sanatoriach

Hotplota: Jak gwiazdy spędzają czas na kwarantannie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.