Koronawirus w Koszalinie. Ponad połowa łóżek covidowych w regionie zajęta!

2020-10-28 14:38 PAP Bogdan Stech
Koronawirus w Koszalinie. Ponad połowa łóżek covidowych w regionie zajęta!
Autor: DOMIN Koronawirus w Domu Chłopaków pod Pleszewem! "Prosimy o modlitwę"

Blisko 540 łóżek w szpitalach na Pomorzu Zachodnim dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest już zajęta. To ponad połowa łóżek covidowych w województwie.

Z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 to 960, z czego 539 jest już zajętych (stan na wtorek). Ogólna liczba respiratorów dla pacjentów z koronawirusem na Pomorzu Zachodnim to 74, z czego 52 są zajęte. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał kolejne decyzje dla szpitali o zwiększeniu liczby łóżek covidowych – poinformowały w środę służby prasowe wojewody. Decyzje dotyczą m.in. szpitali: przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie, a także placówki w szczecińskich Zdrojach i szpitala MSWiA także w Szczecinie, Szpitala Gruźlicy i Chorób płuc w Koszalinie, szpitala w Gryficach, Pyrzycach i Świnoujściu.

W środę na Pomorzu Zachodnim zanotowano 360 zakażeń koronawirusem – poinformowała rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. Najwięcej nowych zakażeń pojawiło się w Szczecinie (130), a także w Koszalinie i w powiecie koszalińskim (82). Zmarły cztery osoby. Osób zakażonych koronawirusem w województwie zanotowano w sumie 8824. 73 chorych zmarło.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Kaczyński zgodził się na rozlew krwi. To generał-tchórz