Koronawirus. W Koszalinie powstają punkty masowych szczepień! Ruszają przygotowania do wielkiej akcji!

2021-04-01 11:53 Bogdan Stech
Koronawirus. W Koszalinie powstają punkty masowych szczepień! Ruszają przygotowania do wielkiej akcji!
Autor: Google Maps Koronawirus. W Koszalinie powstają punkty masowych szczepień! Ruszają przygotowania do wielkiej akcji!

Na stronie Rady Ministrów pojawiła się informacja o większej dostawie szczepionek przeciw COVID-19 do Polski. Tylko w kwietniu ma to być blisko 7 mln dawek. Dlatego też w Koszalinie rozpoczęły się przygotowania do stworzenia punktów szczepień masowych.

Nowe Punkty Szczepień Masowych mają być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. W przypadku miast powyżej 50.000 mieszkańców PSM powinny mieć wydajność powyżej 500 dawek dziennie. Chodzi o zapewnienie w każdym powiecie możliwości wykonywania blisko 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców. 

Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w każdym powiecie powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień, jeden miałby funkcjonować przy szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Prezydent Piotr Jedliński podjął decyzję, że drugi z nich znajdzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Według założeń szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące, w skład jednego zespołu wchodzi 1-5 osób. Swoją pomoc w obsadzie zadeklarowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie. Pierwsze szczepienia ruszą w dniach 19-25 kwietnia.

Sedno Sprawy - Adrian Zandberg
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE