Koszalin. 5-latek wypadł z okna. Nie żyje. To tutaj doszło do tragedii [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-22 11:07 Bogdan Stech PAP Domin

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii, w której zginął 5-letni chłopczyk. Dziecko przed tygodniem wypadło z okna mieszkania na trzecim piętrze kamienicy przy ul. Młyńskiej w Koszalinie. Mimo kilku dni walki, lekarzom nie udało się uratować życia dziecka.

5-latek wypadł z okna z trzeciego piętra kamienicy przy ul. Młyńskiej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) 13 stycznia, ok. godz. 10. Jako pierwszy pomocy chłopcu udzielił patrol straży miejskiej, który wracając z interwencji zauważył leżące dziecko. Było ono w samej bieliźnie. Chłopczyk z licznymi obrażeniami, w tym głowy, został przewieziony przez pogotowie do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Tam przebywał na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii Dziecięcej i Neonatologicznej. Lekarzom nie udało się go uratować. Informację o śmierci dziecka potwierdził koszaliński szpital.

W chwili wypadku w mieszkaniu była matka 5-latka i jego rodzeństwo. Ojciec był w pracy. Rodzina mieszkała tam od niedawna. Kobieta została przebadana na obecność alkoholu w organizmie. Była trzeźwa. Matka jest nadal jest pod opieką psychologiczną. Nie została przesłuchana. - W sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów - podała oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy