Koszalin: Chłopiec wypadł z okna. Trwa walka o jego życie, NOWE FAKTY [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-13 14:53 Piotr Domin
Koszalin: Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy
Autor: Domin

5-letni chłopiec wypadł z mieszkania na trzecim piętrze kamienicy położonej przy ul. Młyńskiej w Koszalinie. Jako pierwszy pomocy dziecku udzielił patrol straży miejskiej, który wracając z interwencji, zauważył chłopca leżącego w samych majteczkach na chodniku.

- 5-latek miał rozbitą głowę, oddychał samodzielnie, był przytomny – mówi Piotr Simiński komendant Straży Miejskiej w Koszalinie. – Funkcjonariuszka okryła go swoją kurtką.

- Usłyszałam huk. Wybiegałam ze sklepu przekonana, że doszło do jakiegoś wypadku na drodze. A tu zobaczyłam leżące dziecko. Przy nim była już jakaś kobieta. Chwilę później na miejscu była już karetka – relacjonuje ekspedientka sklepu z kamienicy, z której wypadł chłopiec.

Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. - Jak ustaliliśmy, matka w czasie zdarzenia była trzeźwa – mówi kom. Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji.Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy