Koszalin. Młoda kobieta oszukała w internecie 170 osób! Ofiary są z całej Polski

2020-08-03 10:04 Bogdan Stech
Koszalin. Młoda kobieta oszukała w internecie 170 osób! Ofiary są z całej Polski
Autor: pasja1000 / pixabay Koszalin. Młoda kobieta oszukała w internecie 170 osób! Ofiary są z całej Polski

Koszalińscy policjanci zatrzymali 22-latkę sprzedającą rzeczy, których faktycznie nie posiadała. Ofiarą padali ludzie z całego kraju. Swój "biznes" młoda kobieta prowadziła na znanych portalach społecznościowych oraz aukcyjnych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pracowali nad sprawą oszustw internetowych i dzięki intensywnej pracy ustalili tożsamość oszustki oraz aktualne miejsce ukrywania.

Sprawcą okazałą się 22-letnia mieszkanka Szczecina. Śledczy ustalili, że kobieta, na znanych portalach aukcyjnych oraz społecznościowych oferowała do sprzedaży artykuły, których nie posiadała.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Koszalin. STRASZNY wypadek w pracy. Mężczyzna ma poparzone 80 procent ciała!

Niczego niepodejrzewający klienci, kupowali od niej towary, zwykle w kwocie nie przekraczającej 200 zł. Pieniądze przelewali na konta bankowe wskazywane przez oszustkę, które zostały do tego specjalnie założone wcześniej w wielu bankach.

Kupujący po wykonaniu przelewów oczekiwali na towar, którego niestety nigdy nie otrzymali.

Z przeprowadzonej policyjnej analizy wynika, że oszustka w ciągu roku oszukała łącznie 170 osób. Funkcjonariusze prowadzą obecnie dalsze czynności w tej sprawie, w tym te zmierzające do ustalenia kolejnych osób poszkodowanych.

Sąd zastosował już wobec kobiety tymczasowy areszt na 2 miesiące. Aresztowanej za popełnienie zarzucanego czynu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszustwo na koronawirusa. Zatrzymano podejrzanych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.