Utonięcie w Sarbinowie: Dziecko rzuciło się ojcu na ratunek. Tragiczny finał akcji

2020-08-02 20:30 Paweł Tabędzki
Utonięcie w Sarbinowie! Dziecko rzuciło się ojcu na ratunek. Tragiczny finał akcji
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Utonięcie w Sarbinowie! Dziecko rzuciło się ojcu na ratunek. Tragiczny finał akcji

Przy niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie (woj. zachodniopomorskie) w Bałtyku utonął dziś 45-letni mężczyzna. Próbował ratować go 14-letni syn. Niestety, chłopiec okazał się bezradny wobec siły żywiołu. Ratownicy wydostali z wody przytomne dziecko, jednak ojcu nie udało się już pomóc. Skończyło się wielką tragedią.

Sarbinowo to nadmorska miejscowość w powiecie koszalińskim. Na niestrzeżonej plaży 14-letni chłopiec przebywał pod opieką ojca. Jak podaje portal KoszalinInfo.pl, mężczyzna miał niespodziewanie zniknąć pod wodą, gdy relaksował się z synem na pływającym kole i materacu.

O zdarzeniu ratowników zaalarmował 14-letni chłopiec. Sam rzucił się tacie na ratunek. Z wody wydostali go WOPR-owcy. Niestety, dopiero po godzinie odnaleziono nieprzytomnego 45-latka. Mężczyzna zmarł, mimo podjętej akcji reanimacyjnej.

Warto zaznaczyć, że w poszukiwania włączyli się również przypadkowi plażowicze, którzy szybko utworzyli tzw. "łańcuch życia".

Topielec nad zalewem Zegrzyńskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.