Koszalin. Mróz nie daje o sobie zapomnieć! Trzeba przygotować się na niebezpieczny poranek!

2021-04-08 21:11 Bogdan Stech PAP
Koszalin. Mróz nie daje o sobie zapomnieć! Trzeba przygotować się na niebezpieczny poranek!
Autor: jwvein / pixabay Koszalin. Mróz nie daje o sobie zapomnieć! Trzeba przygotować się na niebezpieczny poranek!

Przed nami kolejna, ale ostatnia w najbliższym czasie noc z przymrozkami – prognozuje w czwartek synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron. Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że wieczorem na zachodzie kraju pojawi się sporo przejaśnień. Zachmurzenie utrzyma się na wschodzie, gdzie mogą też wystąpić opady deszczu ze śniegiem, okresami krupy śnieżnej.

Termometry wieczorem wskazywać będą w kraju od 2 do 4 stopni Celsjusza. W pierwszej połowie nocy na wschodzie nadal może padać deszcz i śnieg, ale opady będą słabnąć z godziny na godzinę, aż zanikną. Wiatr, który wieczorem będzie umiarkowany i porywisty (do 55 km/h - na Wybrzeżu), w nocy osłabnie.

W całym kraju nocą temperatura wyniesie od -4 do 0 stopni, a tylko nad samym morzem sięgnie 2-3 stopni. W związku z tym dla Koszalina i regionu wydano ostrzeżenie meteorologiczne przed przymrozkami. W komunikacie czytamy, że "miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C".

W kotlinach podkarpackich może spaść natomiast nawet do -10 stopni. To kolejna, ale – jak powiedział synoptyk – ostatnia noc z przymrozkami w najbliższym czasie.

Ależ gorąco na tym mrozie! Kształty półnagiej Eweliny Lisowskiej odwróciły uwagę od jej wyczynów na śniegu