Koszalin. Zakażeni funkcjonariusze z całej Europy! OGROMNE ognisko koronawirusa

2020-10-16 13:25 Bogdan Stech
Koszalin. OGROMNE ognisko koronawirusa. Zakażeni funkcjonariusze z całej Europy!
Autor: DOMIN Koszalin. OGROMNE ognisko koronawirusa. Zakażeni funkcjonariusze z całej Europy!

Ogromne ognisko koronawirusa w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Na COVID-19 choruje tam aż 60 osób! Zakażeni to zagraniczni funkcjonariusze Frontexu, którzy przyjechali do Koszalina na szkolenie. Co najważniejsze, do Koszalina przyjechali zdrowi.

W Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie przeprowadzono masowe testy na obecność koronawirusa. Jak podaje Radio Koszalin, powodem było złe samopoczucie kilku funkcjonariuszy Frontexu. Ich szkolenie w Koszalinie rozpoczęło się w połowie września. Uczestniczy w nim ponad 100 pracowników Straży Granicznej z całej Europy. Przed przyjazdem do Polski, każdy z nich został przetestowany na obecność koronawirusa i u każdego wynik był negatywny. 

Major Katarzyna Tomczak, rzecznik ośrodka powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin, że testy wykazały "55 pozytywnych przypadków koronawirusa wśród słuchaczy Frontexu, trzy wśród instruktorów zewnętrznych Frontexu, jeden u pracownika obsługi firmy zewnętrznej i jeden u funkcjonariusza naszego ośrodka". Ponad 100 osób trafiło na kwarantannę. 

Frontex (od fr. Frontières extérieures, czyli „granice zewnętrzne”) to Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej – niezależna agencja Unii Europejskiej. Zadaniem Frontexu jest między innymi wspomaganie państw członkowskich Unii Europejskiej w szkoleniach krajowych funkcjonariuszy straży granicznych.

Epidemiolog, prof. Andrzej Pająk: Musimy być gotowi na długi dystans. Jestem pesymistą [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.