Koszalin. Pomoc w czasach koronawirusa. Wspaniała akcja na targowisku miejskim [ZDJĘCIA]

2020-05-07 11:18 bs

Niezwykła akcję, świadcząca o solidarności wśród mieszkańców Koszalina, przeprowadziła grupa #myKoszalin. Dzięki wydatnej pomocy Politechniki Koszalińskiej wyprodukowano 50 sztuk przyłbic ochronnych, które trafiły do przedsiębiorców handlujących na miejskim targowisku w Koszalinie.

Grupa #MyKoszalin stara się w czasach epidemii koronawirusa dotrzeć z pomocą do potrzebujących koszalinian.

- Tym razem pomyśleliśmy o wsparciu sprzedających na targowisku miejskim. Przedstawiliśmy pomysł Panu dr hab. inż. Tomaszowi Królikowskiemu z Politechniki Koszalińskiej i udało się - zaopatrzyliśmy sprzedających w przyłbice. Pomysł okazał się bardzo skuteczny, zaskoczenie i wdzięczność sprzedających - bezcenna - informują organizatorzy.

- Z uwagi na fakt, ze popyt przerósł podaż akcję postanowiliśmy powtórzyć w przyszłym tygodniu.

Grupa #MYKoszalin powstała na Facebooku.

Jak czytamy: "wW związku z sytuacją pojawienia się koronawirusa, uważamy, że my koszalinianie nie możemy być na nią obojętni i mamy potrzebę zaangażowania się społecznego dla dobra ogółu naszych mieszkańców. Postanowiliśmy utworzyć grupę społeczna na FB składającą się z mieszkańców Koszalina - #MyKoszalin. Celem grupy będzie rzetelna informacja i pomoc mieszkańcom Koszalina. Uważamy, że wszyscy dziś potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa i wspólnoty."

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Zaśpiewali w trudnym czasie pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.