Koszalin. Rower miejski jednak będzie. Wiemy, kto i kiedy go uruchomi!

2021-03-16 9:45
Koszalin. Rower miejski jednak będzie. Wiemy, kto i kiedy go uruchomi!
Autor: materiały prasowe Koszalin. Rower miejski jednak będzie. Wiemy, kto i kiedy go uruchomi!

Organizacją i obsługą Koszalińskiego Roweru Miejskiego przez kolejne trzy sezony zajmie się wybrana w przetargu spółka akcyjna w restrukturyzacji Nextbike Polska. Usługę zobowiązała się wykonać za ponad 3,1 mln zł.

Miasto Koszalin rozstrzygnęło przetarg na organizację i obsługę Koszalińskiego Roweru Miejskiego (KRM) w latach 2021-2023. Z dwóch ofert wybrano tę złożoną przez spółkę akcyjną w restrukturyzacji Nextbike Polska. Firma zobowiązała się zrealizować zamówienie za nieco ponad 3,144 mln zł. Magistrat zamierzał wydać na ten cel 3,203 mln zł. Zgodnie z założeniami przetargowymi w Koszalinie ma działać 20 stacji (w tym cztery wirtualne). Na ich wyposażeniu znaleźć się ma co najmniej 150 rowerów, w tym 15 z fotelikami dziecięcymi.

Tegoroczny sezon KRM ma rozpocząć się 20 maja, a w dwóch kolejnych latach – 1 marca. W każdym z nich wypożyczenie roweru ma być możliwe do 30 listopada. Koszaliński Rower Miejski działa od 2018 r. Przez ostatnie trzy lata operatorem również była Nextbike Polska. Obsługiwała 10 stacji i dostarczała 100 rowerów. Zadanie zrealizowała za 1,2 mln zł. Umowa z miastem wygasła z końcem ubiegłego roku i magistrat ogłosił nowy przetarg.

Magistrat podał, że przez trzy lata działalności KRM jednoślady wypożyczono ponad 150 tys. razy. Koszalin ma prawie 107 tys. mieszkańców.

Nextbike Polska przez dwa lata będzie także operatorem Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, który składa się z 12 stacji wyposażonych w 125 rowerów. Spółka zobowiązała się zrealizować usługę za ponad 996 tys. zł. W Kołobrzegu tegoroczny sezon roweru miejskiego ruszył w poniedziałek. 

Demolka w Kolnie. Straty na 30 tys. złotych. Kamera nagrała nastolatków w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE