Koszalin. Trudne warunki na drogach w regionie. Uwaga! Będzie gorzej!

2021-01-26 11:00 Bogdan Stech
Koszalin. Trudne warunki na drogach w regionie. Uwaga! Będzie gorzej!
Autor: Pixabay/ pasja1000 Koszalin. Trudne warunki na drogach w regionie. Uwaga! Będzie gorzej!

Drogi w powiecie koszalińskim jaki i na terenie miasta pokryte są śniegiem. Warunki jazdy są bardzo trudne, dlatego koszalińscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Od samego rana w całym powiecie koszalińskim pada śnieg. Wszystkie drogi na chwilę obecną są przejezdne, ale warunki jazdy są bardzo trudne. Dlatego policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim przy hamowaniu i manewrach wymijania, które utrudniają śnieg i zalegające błoto pośniegowe. Policja prosi zmotoryzowanych przede wszystkim o ograniczenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, co ułatwi zapanowanie nad pojazdem w razie gwałtownego hamowania.

- Niechronieni uczestnicy ruchu zobowiązani są także do przestrzegania  obowiązujących przepisów. Piesi powinni również zachować szczególną ostrożność. Zawsze upewnijmy się czy wejście na jezdnię w danym momencie jest bezpieczne. Nie przebiegajmy przez ulicę, nie wybiegajmy zza samochodu lub innych przeszkód. Kierujący nie zawsze w takiej sytuacji ma możliwość  wykonania odpowiedniego manewru - przypominają policjanci.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem w całym regionie. W nocy prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -1°C.

Siłownie zamknięte, bo prof. Horban uważa, że można ćwiczyć na dworze. Komentarz Adama Federa [WIDEO].