Koszalin. Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa ul. Kościuszki. Utrudnienia na ulicy Holenderskiej

2020-11-02 8:00
Koszalin. Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa ul. Kościuszki. Utrudnienia na ulicy Holenderskiej
Autor: Google Maps Koszalin. Uwaga kierowcy! Rusza przebudowa ul. Kościuszki. Utrudnienia na ulicy Holenderskiej

W związku z zapowiadaną wcześniej przebudową ul. Tadeusza Kościuszki w Koszalinie od 2 listopada zostanie zamknięty jej odcinek od skrzyżowania z al. Monte Cassino i ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Józefa Piłsudskiego i Ludwika Waryńskiego. W efekcie zostanie wprowadzony objazd przez ul. W. Pileckiego oraz J. Piłsudskiego.

W pierwszej kolejności po zdjęciu starego asfaltu  jest planowana budowa kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Ponieważ elementy tych dwóch branż wchodzą w zakres istniejącego ronda al. Monte Cassino-Kościuszki-Pileckiego, organizacja ruchu na rondzie zostanie również zmieniona. Zostanie wprowadzona droga z pierwszeństwem na odcinku Pileckiego - al. Monte Cassino. Podporządkowany zostaje jednokierunkowy wlot ulicy Kościuszki (za amfiteatrem). W następnej kolejności zostanie wprowadzone zwężenie do ok. 4 m do czasu  wykonywania podłączenia nowego wodociągu do istniejącej sieci - zostanie wprowadzony sterowany ręcznie ruch wahadłowy.

Po wykonaniu tych prac będzie tylko zamknięty odcinek prosty (bez utrudnień na rondzie) ul. Kościuszki - w pierwszej kolejności do drogi wewnętrznej wjazdu do garaży, w drugiej do skrzyżowania z ulicami Józefa Piłsudskiego i Ludwika Waryńskiego umożliwiający wjazd/ wyjazd do Stacji CPN.

Utrudnienia potrwają do wiosny przyszłego roku. Przypomnijmy, że inwestycja kosztuje ponad 4 mln złotych, z czego ponad 2 mln jest dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą prac jest firma Domar, której Urząd Miejski przekazał już plac budowy. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki, oświetlenie, nowa nawierzchnia ulicy oraz rondo, które poprawi bezpieczeństwo na dotychczasowym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Kościuszki/Waryńskiego. Roboty obejmować będą m.in. również wykonanie rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i deszczową.

Mieszkańcy Szczecina przynoszą chryzantemy i znicze pod siedzibę PiS

Od poniedziałku, 2 listopada br. możemy spodziewać się również  utrudnień w ruchu kołowym na ul. Holenderskiej. Związane jest to z przeprowadzeniem niezbędnych prac inwestycyjnych przy budowie „Biedronki” i „Czerwonej Torebki”, które powstaną pomiędzy ulicami Władysława IV, Holenderską i Brytyjską. Dlatego planowane jest zamknięcie odcinka ul. Holenderskiej między ul. Władysława IV a Brytyjską. Wjazd na os. Unii Europejskiej odbywać się będzie z ul. Władysława IV w ul. Francuską, następnie objazd skieruje ruch na ul. Holenderską, by wyjechać jednokierunkową ul. Włoską. Plan objazdu znajduje się w załączonych plikach.

Utrudnienia są przewidziane na około miesiąc, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą. Zmiany są wprowadzane 2 listopada, by nie zakłócać zakładanego zwiększonego ruchu drogowego podczas Wszystkich Świętych. Na ukończeniu są natomiast obecnie prace firmy Strabag, która w ciągu 2-3 najbliższych tygodni powinna uruchomić pełen przejazd ulicą Władysława IV w obu kierunkach.

QUIZ. Szybki test z historii. Masz 50% szans. Większość odpada przy 5 pytaniu!

Pytanie 1 z 15
W którym roku książe Mieszko I przyjął chrzest?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE