Koszalin. Znicze przed biurem Kaczyńskiego! Przed cmentarzem OGROMNY napis z kwiatów "Jeb** PiS"

2020-10-31 21:41
Koszalin. Znicze przed biurem Kaczyńskiego! Przed cmentarzem OGROMNY napis z kwiatów Jeb** PiS
Autor: Stanisław Gawłowski Facebook Koszalin. Znicze przed biurem Kaczyńskiego! Przed cmentarzem OGROMNY napis z kwiatów "Jeb** PiS"

Przekazana w ostatniej chwili decyzja o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych to dramat przedsiębiorców trudniących się sprzedażą zniczy i kwiatów przy nekropoliach. Protestują oni w całym kraju, a forma tych protestów jest czasem bardzo nietypowa. Tak jak w Koszalinie.

- Podejmujemy kolejne kroki w celu zmniejszenia przyrostu zachorowań. W walce z koronawirusem musimy ograniczyć mobilność społeczną i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. Nie dotyczy to jednak pogrzebów - uroczystości pogrzebowe będą mogły się odbywać w tym czasie. Seniorów prosimy, aby w tym trudnym czasie pozostali w domu - poinformował premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Szczecinek. Skoki na znak drogowy i walka z rynną! Wszystko się nagrało! [WIDEO]

Polacy spodziewają się lockdownu, ale mieli nadzieję, że bez problemu będą mogli odwiedzić groby swoich bliskich. Niestety w tym roku będzie to niemożliwe nie tylko w dniu 1 listopada, ale również 30 października oraz 2 listopada. To okropna wiadomość także dla przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą zniczy i chryzantem. To też wielki dramat dla ogrodników, którzy uprawiają chryzantemy. Te kwiaty tak naprawdę sprzedają się tylko w okresie Wszystkich Świętych i Zaduszek.

Przez decyzję rządu straciłem kilkadziesiąt tysięcy złotych! Czujemy się oszukani!!!

Decyzja rządu wywołała rozpacz i wściekłość wśród przedsiębiorców. W Koszalinie swój gniew postanowili wyrazić składając mnóstwo chryzantem oraz zniczy przed filialnym biurem poselskim Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast przed cmentarzem w Koszalinie kwiaty, które stoją niesprzedane ustawiono w ogromny napis "Jeb** PiS".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE