Grzmi nad Polską. Gdzie jest burza? Aktualna MAPA

2020-08-09 16:27 Bogdan Stech
KOSZMARNY upał nad Polską. POMARAŃCZOWY ALERT dla kraju! Będą burze z gradem!
Autor: SturmjaegerTobi / pixabay Będą burze z gradem!

Niebezpieczne burze z gradem nad Polską. W niedzielę, 9 sierpnia po dwóch dniach ekstremalnych upałów czekają nas gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całej Polski. Sprawdź gdzie jest burza?

Gdzie jest burza? Mapa burz, radar. 

Nad Wybrzeżem Środkowym, północną i zachodnią Polską oraz Lubelszczyzną w niedziele popołudniu spodziewać trzeba się gwałtownych burz. Na obszarze województwa zachodniopomorskiego występują burze z opadami deszczu. Lokalnie mogą występować opady gradu. W najbliższych godzinach aktywność burz będzie się utrzymywała. Możliwe porywy wiatru do 70 km/h. W nocy burze stopniowo zanikną.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Luksusowe ferrari warte 1,5 mln zł zniknęło w Mielnie. "Doszło do zuchwałej kradzieży"

W zachodnich powiatach województwa lubuskiego o godz. 12 zanotowano następujące temperatury powietrza: Słubice 33,5°C, Gorzów Wlkp. 32,0°C, Świebodzin 32,3°C. Najbliższe 2-4 godziny przyniosą lokalnie dalszy wzrost temperatury powietrza do ok. 35°C. po godz. 17-tej temperatura powietrza zacznie powoli spadać. Na zaznaczonym obszarze województwa warmińsko - mazurskiego zaczęły rozwijać się pierwsze komórki burzowe. Towarzyszą im opady deszczu, lokalnie grad. Nie zanotowano silnych porywów wiatru, ale lokalnie mogą osiągać 60 km/h. W najbliższych godzinach burze będą nadal rozwijać się, zgodnie z wydanym ostrzeżeniem.

Rozenek CIERPI przez OGROMNY biust

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Dla całej Polski obowiązuje pomarańczowe ostrzeżenie przed burzami z gradem. Jedynie w powiatach na południu i północnym - wschodzie obowiązuje żółty alert.  Stopień zagrożenia 2 (wyższy) oznacza się kolorem pomarańczowym. Dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje całą niedzielę. 

Natomiast meteorolodzy ostrzegają jednocześnie przed upałami, które w całym kraju utrzymywać będą się do wtorku. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.