O włos od tragedii

Krowa utknęła w błotnistym rowie. Bohaterska akcja strażaków pod Drawskiem

Pasąca się na łące krowa niespodziewanie znalazła się śmiertelnej pułapce. Niewiele brakowało, by zwierzę utopiło się w błotnistej mazi, którą wypełniony był rów melioracyjny. Na pomoc ruszyli strażacy z Ostrowic i Drawska Pomorskiego.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 listopada. Strażacy otrzymali zgłoszenie krótko po godzinie 12:00. Krowa, która pasła się na łące, odłączyła się od stada i wpadła do głębokiego rowu melioracyjnego wypełnionego błotem, z którego nie miała szans wydostać się o własnych siłach. Najpierw właściciel próbował, niestety bezskutecznie uwolnić krowę z pułapki. Na pomoc wezwał służby.

- Rów był głęboki. Po śladach było widać, że krowa próbowała sama się wydostać - mówi "Super Expressowi" Ireneusz Adamczyk z OSP Ostrowice.

W akcji brały udział strażacy ochotnicy z OSP Ostrowice i z PSP w Drawsku Pomorskim. Zadanie nie było łatwe. Trzeba było ręcznie rozkopać rów, żeby móc podłożyć węże strażackie pod uwięzione zwierzę.

- Pomału, ręcznie, żeby nie zrobić krzywdy zwierzęciu, po godzinie udało się "Mućkę" wyciągnąć - dodaje strażak. - Była wyczerpana. Poleżała chwilę przy nas, spojrzała wdzięcznym wzrokiem i dołączyła do stada.

Gdyby nie pomoc strażaków, zdarzenie mogłoby się skończyć tragicznie.

To już kolejne podobne zdarzenie w regionie w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu w Łęgach pod Szczecinem, w błocie ugrzązł koń. Dzięki pomocy strażaków ochotników z OSP w Dobrej i Tanowie zwierzę zostało uwolnione z pułapki.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Krowa zabiła gospodarza