Alkomat - zdj. poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Ledwo stał na nogach, ale prowadził auto. Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

2019-10-09 10:19

35-letni mieszkaniec pow. kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z drogówki, po tym jak spowodował kolizję będąc do tego kompletnie pijanym. Mężczyzna posiadał też przy sobie narkotyki.

W poniedziałek o godzinie 16.00 policjanci z drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieżyn. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia – wyjeżdżający z drogi podporządkowanej Mercedes zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem. Kierowca Mercedesa odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci wraz ze zgłaszającym udali się w rejon ucieczki auta, gdzie po chwili przy drodze zauważyli odpowiadającego rysopisowi kierowcę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2 promile w organizmie.

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli też pół grama marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za posiadanie narkotyków i spowodowanie kolizji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

Nasi Partnerzy polecają