Lubisz jeździć rowerem? Piękny szlak i dworzec połączy nowoczesna droga

2019-11-06 12:43 bs
Las w pobliżu Poddborska, okolice Starego Kolejowego Szlaku przebiegającego przez Białogard
Autor: materiały prasowe Las w pobliżu Poddborska, okolice Starego Kolejowego Szlaku przebiegającego przez Białogard

W Białogardzie ruszy budowa nowej drogi rowerowej, która uzupełni istniejącą sieć ścieżek dla cyklistów i połączy się z malowniczym Starym Kolejowym Szlakiem.

Tu będą mogły się zaczynać lub kończyć przygody na rowerowych szlakach Pomorza Zachodniego. Nowa droga rowerowa będzie dwukierunkowa i poprowadzi rowerzystów od ul 1 maja, do ul. Dworcowej i stacji kolejowej PKP. Łączna długość ścieżki to 330 metrów. Umożliwi ona bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum Białogardu.

Początek prac zaplanowano na luty 2020, a potrwać mają one do końca roku.

Stary Kolejowy Szlak

Białogard to ważny węzeł kolejowy na mapie Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Inwestycja przy ul. Dworcowej ułatwi dojazd do szlaków i sprawi, że turyści rowerowi będą mogli tu rozpoczynać lub kończyć swoją podróż.

Ciekawie zapowiadają się inwestycje na trasie Stary Kolejowy Szlak na terenie Białogardu, gdzie szlak dla rowerów będzie przechodził po malowniczych nasypach i mostach białogardzkiej wąskotorówki. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji tras prowadzących do Karlina i Klępina Białogardzkiego. Cała droga prowadzi od Wałcza do Białogardu, gdzie rozdziela się w kierunku Kołobrzegu i Koszalina.