Mieszkańcy Szczecinka ruszyli na ratunek łabędziom! Wskoczyli do wody, by im pomóc [ZDJĘCIA]

i

Autor: Domin/Super Express Łabędzia rodzina ze Szczecinka wymagała pilnej pomocy, po tym jak wpłynęła na wody rzeki Niezdobnej. Najmłodsze osobniki nie mogły pokonać progu wodnego

Mieszkańcy Szczecinka ruszyli na ratunek łabędziom! Wskoczyli do wody, by im pomóc [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-05-26 12:40

Łabędzia rodzina ze Szczecinka wymagała pilnej pomocy, po tym jak wpłynęła na wody rzeki Niezdobnej. Dwa dorosłe osobniki nie miały problemu, by pokonać próg wodny, który okazał się jednak zbyt wielką przeszkodą dla dwojga maluchów. Na pomoc młodym łabędziom ruszyli mieszkańcy Szczecinka, a niektórzy z nich nie wahali się nawet przed wejście do rzeki.

Mieszkańcy Szczecinka ruszyli na ratunek łabędziom! Wskoczyli do wody, by im pomóc

Mieszkańcy Szczecinka wykazali się dużym poświęceniem, ratując z opresji łabędzią rodzinę. Ptaki pływały po rzece Niezdobnej prowadzącej przez centrum miasta, ale zostały rozdzielone po przekroczeniu progu wodnego. Z pokonaniem go nie miały problemu dwa dorosłe łabędzie, ale nie były w stanie tego zrobić ich młode. Ich mama i tata pływali nerwowo w jedną i drugą stronę, nie mogąc rozwiązać zagwozdki, dlatego na ratunek ruszyli świadkowie zdarzenia. Przed wejściem do rzeki nie wahali się dwaj mężczyźni. Jeden próbował odciągnąć dorosłe ptaki, które starały się bronić maluchów, bo myślały, że grozi im kolejne niebezpieczeństwo. W tym czasie drugi z mieszkańców Szczecinka podsadził małe łabędzie, które ostatecznie dołączyły do rodziców. Akcja ratowania rodziny zakończyła się pomyślnie. - Fajnie, że są tacy ludzie, którzy są gotowi na pomoc zwierzętom. Chciałbym tylko ostrzec, że może być to jednak niebezpieczne, dlatego lepiej zawiadomić też nas po wsparcie – mówi Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej w Szczecinku.

Czytaj też: Kobieta uwięziona od 2 lat w mieszkaniu: "Błagam o pomoc, błagam". Dramat w Koszalinie

Czytaj też: Koszalin. Amelia i Sebastian wypadli z okna. Matka oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci

Małe łabędzie potrzebowały pomocy
Sonda
Czy pomagasz dzikim zwierzętom?