MORDERSTWO 16-latka w Kołobrzegu! Sprawca zatrzymany w szkole! [RELACJA]

2019-12-16 14:39
Morderstwo w Kołobrzegu. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia.
Autor: materiały prasowe Morderstwo w Kołobrzegu. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia.

Do tajemniczego morderstwa doszło w Kołobrzegu. Na osiedlu nowych bloków komunalnych, w jednej z klatek schodowych znaleziono ciało młodego chłopaka. Po kilku godzinach od tych wydarzeń, policji udało się zatrzymać 17-latka, który jest podejrzewany o dokonanie tej makabrycznej zbrodni.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem na ul. Rybackiej w Kołobrzegu. Znajduje się tam osiedle bloków. Wiadomo, że chłopaka znaleźli po godzinie 5 rano sąsiedzi. Jego ciało leżało na klatce schodowej. 

Morderstwo w Kołobrzegu

Według nieoficjalnych informacji 16-latek miał liczne rany zadane ostrym narzędziem - najprawdopodobniej nożem. Ogłoszono też alarm dla całej komendy powiatowej. Przez kilka godzin trwały intensywne poszukiwana sprawcy.

RELACJA - KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

Godz. 15:45

Informację o zatrzymaniu podejrzanego o zabójstwo przekazał rzecznik kołobrzeskiej komendy, asp. Tomasz Kwaśnik. - W dniu dzisiejszym zatrzymano jako podejrzanego 17-latka o dokonanie zabójstwa przy ul. Rybackiej w Kołobrzegu. W chwili obecnej trwają czynności z zatrzymanym - czytamy na portalu Kołobrzeg Nasze Miasto.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że 17-latek był szkolnym kolegą zamordowanego, a do jego zatrzymania miało dojść w szkole.

Godz. 14:36

Na zdjęciach opublikowanych przez policję widać, że zamaskowany napastnik trzyma w prawej dłoni długi nóż. Najprawdopodobniej jest to nóż myśliwski lub wojskowy. Widać długie ostrze i pochwę trzymaną w drugiej ręce. 

Godz. 14:11

Do morderstwa doszło na półpiętrze pomiędzy parterem i pierwszym piętrem. Jak się okazuje chłopak umarł w zasadzie w ramionach matki, która znalazła go w kałuży krwi. Zespół ratownictwa medycznego, który przybył błyskawicznie na miejsce, reanimował chłopaka. Niestety bezskutecznie.

Godz. 13:41 - Dwóch zatrzymanych

Jak informuje z Kołobrzegu nasz reporter, w sprawie zatrzymane są już dwie osoby. Tylko jedna z nich została wyprowadzona z bloku gdzie doszło do zabójstwa w kajdankach. Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z zatrzymanych to uczeń tej samej szkoły, do której uczęszczał zabity Sebastian.  

Godz. 13:25 - Policja przerzuca siły

W okolice ulicy Rybackiej przerzucono duże siły policji. Na miejscu jest kilka radiowozów i kilkunastu funkcjonariuszy. Nieoficjalnie wiadomo, że wysłano ich tam w związku ze sprawą morderstwa w Kołobrzegu

Godz. 13:11 - Smutne informacje

Jak dowiaduje się nasz reporter, zamordowany Sebastian wkrótce miał mieć 17 urodziny. 

Godz. 12.57 - Zbieranie śladów

Na miejscu zbrodni wciąż pracują policjanci. 

Godz. 12.42 - Policja prosi o pomoc

Kołobrzeska policja opublikowała komunikat i ujęcie z monitoringu, na którym widać powiązaną ze sprawą osobę.

Treść komunikatu: "Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem zwłok 16-latka w Kołobrzegu, które miało miejsce w dniu 16.12.2019 roku. Poniżej publikowany jest wizerunek osoby mogącej mieć związek ze sprawą. Osoby, które mają wiedzę na temat zdarzenia bądź rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu, dyżurny Policji 94 35 33 511 lub 94 35 33 512."

Ciało nastolatka znalezione na klatce schodowej w bloku w Kołobrzegu. Posłuchaj najnowszych wiadomości Radia ESKA

PRZECZYTAJ TEŻ - Biżuteria warta MILION złotych zrabowana w skoku na Forum Koszalin! Nowe fakty w sprawie

Godz. 12.25 - Mieszkał w tej samej klatce

Jak podaje nasz reporter, wyprowadzony w kajdankach mężczyzna mieszka w tej samej klatce, co zasztyletowany nastolatek. Policja nie potwierdza wciąż, czy jest on zamieszany w sprawę morderstwa.

Godz. 11:53 - Zatrzymano sprawcę?

Policjanci wyprowadzili bloku przy ulicy Rybackiej mężczyznę w kajdankach. Nie wiemy, czy jest on powiązany z morderstwem młodego chłopaka. 

Godz. 11.30 - Pomoc dla rodziny

Miasto zorganizowało pomoc psychologiczną dla rodziny zamordowanego 16-latka. Z kolei gazetakolobrzeska.pl cytuje kobietę znającą zamordowanego. - To był taki spokojny, sympatyczny chłopak. Lubił grać w piłkę, miał dużo kolegów. Wszyscy go tu lubili. Kolegował się z moim synem. Znam jego rodziców, to tacy porządni ludzie - przytacza słowa kobiety portal. 

Godz. 11.14 - Kamery pod lupą

Policja zabezpieczyła nagrania z kamer przemysłowych i sklepowych z całej okolicy. Wciąż przeszukiwany jest też rejon w okolicy morderstwa. 

Godz. 10.57 - Dwa ciosy

Według nieoficjalnych informacji chłopak otrzymał dwa ciosy nożem. Jeden w podbrzusze i drugi w okolice szyi. 

Godz. 10:42 - Sprawcą sąsiad?

Portal miastokołobrzeg.pl podaje nieoficjalnie, że policja wytypowała już sprawcę i ma to być jeden z sąsiadów ofiary.

Godz. 10:22 - Niebezpieczna okolica

Okolica, w której doszło do zabójstwa jest uważana w Kołobrzegu za niezbyt bezpieczną. Sąsiedzi twierdzą natomiast, że zamordowany chłopak był spokojnym nastolatkiem. 

Godz. 10.08 - Tragedia matki

Docierają do nas informacje na temat tragicznych okoliczności całego zdarzenia.

16-letni Sebastian J. zamówił przed 6 rano taksówkę, by podjechać nią na pętlę autobusową. Z tego miejsca miał wyruszyć do Karlina, gdzie ma praktyki zawodowe.

W domu, w drzwiach pożegnała go matka. Chwilę później usłyszała krzyk swojego dziecka. Gdy wybiegła na klatkę schodową, znalazła syna na półpiętrze leżącego w kałuży krwi. 

Chcesz skomentować? Kliknij tutaj

Godz. 9.58 - Sprowadzono techników

Jak podaje nasz korespondent na miejscu pracują policyjni technicy ze Szczecina

Godz. 9:48 - To było morderstwo

Rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji aspirant Tomasz Kwaśnik, potwierdził, że doszło do zabójstwa, a chłopak zmarł od ran. Jak podał, na miejscu pracują policjanci i prokuratura.

Policja w Kołobrzegu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE