Polanów. Motorowerzysta zginął w wypadku! Kierowca samochodu był pijany!

2020-11-23 10:22 Bogdan Stech
Koszalin. Motorowerzysta zginął w wypadku! Kierowca samochodu był pijany!
Autor: materiały prasowe Koszalin. Motorowerzysta zginął w wypadku! Kierowca samochodu był pijany!

Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 29-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 63–letniego motorowerzysty. Kierowca auta w chwili badania miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek 20 listopada na drodze krajowej nr 206, w miejscowości Polanów przy ul. Koszalińskiej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 63-letni motorowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 29-latek nie zachował należytej ostrożności i najechał skodą na tył prawidłowo poruszającego się motorowerem mężczyzny. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało 29-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę i prowadzić pojazd mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  

W świetle tak zebranych dowodów mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Koszalinie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym może grozić  kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Stadion Narodowy, czy Narodowa Wydmuszka? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 159