Na Bałtyku SZALEJE sztorm! Prognoza na weekend? "To przypomina późną jesień"

2021-04-23 10:11 Bogdan Stech PAP
Na Bałtyku SZALEJE sztorm! Prognoza na weekend? To przypomina późną jesień
Autor: gosiak1980 / pixabay Na Bałtyku SZALEJE sztorm! Prognoza na weekend? "To przypomina późną jesień"

Sztorm na Bałtyku, zimny porywisty wiatr i deszcz, a na Suwalszczyźnie i na Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem. Tak się kształtuje prognoza pogody na piątkowe przedpołudnie - informuje PAP rzecznik i metrolog IMGW Grzegorz Walijewski. "Za pierwszym frontem, który wczoraj przeszedł przez Polskę, będzie szedł następny, który przyniesie kolejną falę chłodnego powietrza, szczególnie na północy i na wschodzie kraju. Na zachodzie nieco się rozjaśni, natomiast w centrum, na południu i wschodzie rozpogodzeń będzie mniej" – mówi metrolog.

Cała zachodnia część kraju z dosyć silnym wiatrem – do 75 km/h. Przez to temperatura odczuwalna będzie zdecydowanie niższa niż ją pokażą termometry. Na północy będzie do 80 km/h. Na Bałtyku sztorm. Walijewski wyjaśnia, że choć wiatr rozhuśta on wody na pełnym morzu, to jednak sztormowe fale będą się rozbijały o nasze wybrzeże.

Temperatura od ok. 5 stopni na północy i północnym-wschodzie i w dolinach karpackich. Do ok. 10 – 11 na Dolnym Śląski, Ziemi Lubuskiej oraz zachodniej części woj. zachodniopomorskiego. W całym kraju opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i na Mazurach możliwy deszcz ze śniegiem.

 "Taka aura – raczej o charakterze późnojesiennym – będzie nam towarzyszyć do wtorku. Dopiero później wkroczy do nas cieplejsze powietrze" - przewiduje synoptyk. 

Niewykluczone, że wcześniej czekają nas przymrozki, które towarzyszyć nam będą aż do poniedziałku!

Kołakowska zaszczepi Najmana i Górniak jadem z żaby? Co na to Szatan? "Komentery" Adama Federa.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE