Kołobrzeg. PRZERAŻAJĄCY rachunek za prąd. Emeryci muszą zapłacić 17 tysięcy złotych!

2021-04-21 21:08 Bogdan Stech
PRZERAŻAJĄCY rachunek za prąd z kosmosu! Licznik założony w czasach Stanu Wojennego
Autor: pixabay PRZERAŻAJĄCY rachunek za prąd "z kosmosu"! Licznik założony w czasach Stanu Wojennego

Kołobrzeg. Taka informacja może przyprawić o zawała serca! Rachunki i tak odbieramy zazwyczaj z niepokojem. Nigdy nie wiadomo bowiem czy nie dotknęła nas jakaś niespodziewana podwyżka lub - co gorsza - pomyłka. Tak właśnie stało się w przypadku państwa Malczyków, małżeństwa emerytów z Kołobrzegu. W ich przypadku chodzi o rachunek za prąd, który opiewa na zawrotną sumę 17 tysięcy złotych! Sprawę ujawnił program Interwencja nadawany w Polsacie.

Elżbieta Malczyk ma 65 lat, a jej mąż Zbigniew - 72 lata. Mieszkają w Kołobrzegu. Ich sprawę opowiedziano w nadawanej w Polsacie "Interwencji". Małżeństwo uwielbia spędzać czas na swojej ukochanej działce. Jest ona dla nich źródłem relaksu i odpoczynku. Oczywiście działka wiąże się także z opłatami. Wśród nich są rachunki za prąd, które wynosiły do tej pory maksymalnie 1300 zł rocznie.

Tymczasem, jak podaje Interwencja, najnowszy odczyt z licznika za zeszły rok wskazuje, że tym razem rachunek wyniesie aż 17 tysięcy złotych! Warto tu dodać, że licznik ma 38 lat, czyli zakłądany był w 183 roku w czasach Stanu Wojennego w naszym kraju.

Pogrzeb zamordowanych braci w Szaflarach

- To jest nieosiągalne, żeby działkowiec tyle naciągnął prądu. To firmy nie płacą rocznie tej sumy pieniędzy, co my mamy tutaj do zapłacenia. To jest niewiarygodne - mówi "Interwencji" Elżbieta Malczyk. - Nie mam pojęcia, skąd to się wzięło, z kosmosu chyba. Sekretarz zarządu była tutaj z prezesem, spojrzeli na licznik, stwierdzili, że wszystko się zgadza i musimy jednak zapłacić - opowiada kobieta w programie Polsatu.

Dziennikarze "Interwencji" umówili się z prezesem zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych "Janiska" w Kołobrzegu. Na miejscu udzielił on wywiadu, a następnie odmówił autoryzacji swoich słów. W związku z tym jego wypowiedź nie ukazała się w programie. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE