ŚMIERĆ KOBIETY na szpitalnych schodach. "To było nieludzkie"! Rodzina zawiadamia prokuraturę [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-04-15 18:00

Janina Gunerka (+62 l.) konała na schodach Szpitala Powiatowego w Sławnie (woj. zachodniopomorskie). Nie doczekała się pomocy medyków. Umarła na rękach zięcia oraz bezradnej córki. - Mam ogromny żal do lekarza i pielęgniarki za to, jak nas potraktowali. To było nieludzkie - mówi Super Expressowi Maria Elendt, córka zmarłej pacjentki. Kobieta, nie godząc się z tak bulwersującymi okolicznościami śmierci matki, złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nieudzielenia pomocy przez personel szpitala.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 29 marca 2021 roku. Pani Janina źle się poczuła. Miała bardzo wysoki poziom cukru, dlatego lekarz rodzinny skierował ją do szpitala. - Nie było na co czekać, od razu po wyjściu z przychodni pojechaliśmy naszym samochodem do szpitala. Przed wejściem na oddział wewnętrzny powiedziałam pielęgniarce, że mama jest w bardzo złym stanie i potrzebuje pomocy. Ta kazała mi dzwonić na oddział. Numery były na drzwiach - mówi Maria Elendt. - Po kilku próbach odebrał lekarz. Powiedział, że nie może w tej chwili zejść, bo na oddziale mieli pacjenta z COVID-19 i trwa dezynfekcja, a on nie chce zarazić siebie i mojej mamy.

Pani Janina nie doczekała pomocy. Na schodach przed wejściem do szpitala straciła przytomność i umarła. - Kiedy lekarz zszedł, mama już nie żyła - dodaje zrozpaczona córka 62-latki.

- Mam ogromny żal i pretensję do lekarza oraz pielęgniarki o to, jak potraktowali moją mamę. Nie wiem, czy by nadal żyła, ale wiem, że nie było nawet próby jej ratowania. Żeby tego było mało, gdy w końcu lekarz zszedł do nas, pierwsze co zrobił, to wsadził zmarłej mamie patyk do nosa na test na koronawirusa - tłumaczy pani Maria.

Dyrekcja szpitala w postępowaniu swoich pracowników nie widzi żadnych uchybień. - Jako szpital nie mamy sobie nic do zarzucenia. Procedury zostały zachowane. Lekarz złożył mi wyjaśnienia na piśmie. Sprawę rodzina zgłosiła do prokuratury - informuje Tomasz Walasek, dyrektor sławieńskiego szpitala.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nieudzielenia pomocy przez personel szpitala rodzina zmarłej złożyła w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie w minioną środę (14 kwietnia).

Śmierć na schodach szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE