Nie tylko koty spadają na 4 łapy

Pies utknął na dachu. Do zejścia strażacy przekonali go kiełbasą [Zdjęcia]

2022-11-05 19:55

Nietypową interwencję mają za sobą strażacy z OSP Tychowo (woj. zachodniopomorskie). Interweniowali oni w sprawie psa, który utknął na dachu. Dostanie się do czworonoga nie było takie proste. Potrzebny był do tego specjalny podnośnik. Co więcej, nieufny psiak przekonał się do strażaków dopiero na widok... kiełbasy.

Pies godzinami tkwił na dachu. Interweniowali strażacy

W sobotę (5 listopada) strażacy z OSP Tychowo interweniowali ws. psa chodzącego po dachu. Jeden z mieszkańców Tychowa zauważył przerażonego czworonoga i wezwał strażaków. Wydawać by się mogło, że zabranie zwierzęcia z dachu na ziemię jest dość proste. Dostęp do psa był jednak utrudniony, więc strażacy z Tychowa musieli poczekać na specjalny podnośnik z PSP Białograd. Na tym nie koniec trudności. Przerażony pies bał podejść się do strażaków. Załoga musiała działać bardzo ostrożnie, ponieważ psiak mógł w każdej chwili próbować uciec i spaść z odległości kilkunastu metrów. Strażacy przekonali psa do siebie... kawałkiem kiełbasy. Wygłodniały pies, który prawdopodobnie przebywał na dachu samotnie przez kilka godzin, zjadł kiełbasę w mgnieniu oka, po czym szczęśliwie wrócił na ziemię.

W rozmowie ze strażakami ustaliliśmy, że pies od kilku dni błąkał się samotnie po okolicy. Jeden z mieszkańców zlitował się nad czworonogiem i przygarnął go do siebie. Mężczyzna mieszkał na poddaszu. W sobotę (5 listopada) zostawił psa samego w mieszkaniu i poszedł do pracy. Okno było uchylone, a pies wyszedł przez nie na dach.

Pies, który tkwił godzinami na dachu miał naprawdę dużo szczęścia. Pewna kobieta postanowiła zabrać go do siebie z rąk mężczyzny, o którego mieszkał przez ostatnie dni. Mężczyzna zlitował się nad psem, jednak nie był zainteresowany stałą opieką nad zwierzęciem.

Zdjęcia z akcji strażaków znajdziecie w poniższej galerii

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:
Strach na Brochowie. Mieszkańcy boją się agresywnych psów.