Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

i

Autor: BE Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

Podpalacz w rękach policji. Działał na osiedlu przy ul. Herberta w Koszalinie

2019-10-04 8:39

Policjanci z II komisariatu w Koszalinie zatrzymali 40-latka, podejrzanego między innymi o podpalenie windy i kontenera na terenie jednego z osiedli w Koszalinie. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie otrzymali sygnał o tym, że na terenie spółdzielni mieszkaniowej, w rejonie ulicy Zbigniewa Herberta dokonano uszkodzenia mienia. Mundurowi natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Dzięki współpracy policjantów z mieszkańcami i przedstawicielami spółdzielni, ustalono, że podejrzanym jest 40-letni mężczyzna. Został on ustalony i zatrzymany. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wstępna wartość strat spowodowana chuligańskim wybrykiem została oszacowana na 4 tysiące złotych.

- Apelujemy do mieszkańców, aby wszelkie akty wandalizmu, niepokojące sytuacje natychmiast zgłaszali do koszalińskich policjantów, co pozwoli nam na szybką reakcję i ukaranie sprawców. Niezastąpionym narzędziem jest również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której nie wychodząc z domu, przy wykorzystaniu komputera można zgłosić niepokojące nas sytuacje. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mają rzeczywisty wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu - mówią przedstawiciele koszalińskiej policji.

Zachęcamy również do kontaktu z dzielnicowym, czyli policjantem pierwszego kontaktu, za pomocą aplikacji „Dzielnicowy bliżej nas”. W aplikacji znajdują się podstawowe informacje, między innymi stopień, imię i nazwisko oraz telefon do dzielnicowego przypisanego do naszego miejsca zamieszkania.