Pogoda w Koszalinie. Bardzo trudne warunki na drogach! Wydano ostrzeżenie!

2021-01-13 9:11 Bogdan Stech
Pogoda w Koszalinie. Bardzo trudne warunki na drogach! Wydano ostrzeżenie!
Autor: materiały prasowe Pogoda w Koszalinie. Bardzo trudne warunki na drogach! Wydano ostrzeżenie!

W zachodniopomorskim, w środę 13 stycznia, od rana panowały trudne warunki na drogach. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na przeważającym obszarze województwa przez większość okresu utrzymywały się i nadal utrzymują ujemne temperatury gruntu, miejscami również ujemne temperatury powietrza, które powodowały zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. 

Niebezpieczna pogoda jest na Bałtyku. Wydano ostrzeżenie przed sztormem. Wiatr w porywach 8 w skali Beauforta. Temperatura powietrza około 3°C. Widzialność dobra do słabej. Przelotny deszcz lub śnieg z deszczem. Możliwa burza.

Momentami będzie niebezpiecznie, uważać powinni zwłaszcza kierowcy. Jak podaje IMGW czekają nas dzisiaj (środa, 13 tycznia) i w nocy intensywne opady śniegu, zawieje/zamiecie śnieżne i silny wiatr. W związku z tym ogłoszono żółty alert dla regionu. 

W specjalnym komunikacie czytamy, że "prognozuje się wystąpienie opadów śniegu miejscami o natężeniu umiarkowanym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do około 10 cm. Prognozuje się miejscami zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W pasie nadmorskim prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich". 

prof. Andrzej Matyja: Lekarze powinni decydować o kolejności szczepień [Super Raport]