Potężne zwierzę na ulicach Koszalina. Zidentyfikowała je na Facebooku profesor Olech

2019-10-16 20:20
Bizon
Autor: Mariusz Grzelak

Ciekawostka przyrodnicza z Koszalina. Nadleśnictwo Karnieszewice otrzymało od internauty zdjęcie z ogromnym zwierzęciem, które spacerowało ulicą Lubiatowską.

Tymczasem jesień na ulicy Lubiatowskiej w Koszalinie wygląda tak, jak na poniższym zdjęciu - czytamy w facebookowym wpisie Nadleśnictwa Karnieszewice, które obejmuje swoim zasięgiem także okolice Koszalina. 

Początkowo leśnicy sądzili, że na (kiepskiej jakości) zdjęciu widoczny jest żubr. Zwierzę zostało jednak zidentyfikowane przez profesor Wandę Olech z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jako... bizon!

Skąd bizon w Koszalinie? - Kilka lat temu przy drodze do Lubiatowa w Wiosce Indiańskiej mieli zagrodę z bizonami, które pokazywali jako atrakcję turystyczną. Może ogrodzenie już ma swoje lata i atrakcje postanowiły się pokazać same.. - pisze jeden z internautów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE