Psi dramat w białogardzkim schronisku. Zwierzęta ewakuowane, kierownik z zarzutami

i

Autor: Kadry z nagrania opublikowanego przez Jerzego H. Psi dramat w białogardzkim schronisku. Zwierzęta ewakuowane, kierownik z zarzutami

Psi dramat w białogardzkim schronisku. Zwierzęta ewakuowane, kierownik z zarzutami

Kierownik schroniska dla zwierząt "Animals" w Białogardzie został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mężczyzna, znajdując się najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu, w dość niekonwencjonalny sposób "szkolił" psa, transmitując zdarzenie w sieci. Film zbulwersował internautów, a działaczki z fundacji zajmującej się opieką nad zwierzętami, powiadomiły organy ścigania.

Bulwersująca sprawa wyszła na jaw w miniony weekend, po opublikowaniu w mediach społecznościowych transmisji live, na której widać jak przez około 30 minut, szef schroniska i były radny Białogardu, Jerzy H. "tresuje" owczarka niemieckiego, zmusza go do wykonywania komend, krzycząc na niego, szarpiąc i uderzając. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. W sieci zawrzało, a nagranie zostało usunięte. W Internecie jednak nic nie ginie, bulwersujące nagranie obciążające szefa schroniska zostało opublikowane na portalach społecznościowych przez wielu miłośników zwierząt. Policja została powiadomiona o sprawie w sobotę, 5 lutego.

- Policja została zawiadomiona przez jednego z mieszkańców Białogardu, że na jednym z portali społecznościowych ukazał się film - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" sierż. sztab. Joanna Krajnik, oficer prasowy komendy w Bialogardzie. - Policjanci udali się na miejsce, jednak już nikogo nie zastali.

Czytaj też: Taksówkarz z Koszalina stał się sławny na całą Polskę. "Trzeba być uczciwym"

Skandal w Internecie i lawina negatywnych komentarzy nie zakończyły sprawy. Kołobrzeska fundacja "Ogon do Góry" powiadomiła policję i prokuraturę o podejrzeniu znęcania się nad zwierzętami, a bulwersujące nagranie przedstawiła jako dowód.

- Zgłosiły si dwie organizacje społeczne. Przyjęliśmy zgłoszenie - dodaje sierż. sztab. Joanna Krajnik. - Mężczyzna został zatrzymany, a komendant wydał decyzję o natychmiastowym czasowym odebraniu zwierząt.

O sprawie powiadomiono również władze Białogardu. Psy zostały zabrane ze schroniska.

"Nowy tymczasowy dom znalazłam dla 50 uratowanych psów (25 psów trafiło do schroniska w Koszalinie, 11 psów w Kołobrzegu, 14 psów - do naszego schroniska w Klępinie Białogardzkim)"

- poinformowała na Facebooku Emilia Bury, burmistrz Białogardu.

Jak dodaje oficer prasowy białogardzkiej policji, szef schroniska został zatrzymany w policyjnym areszcie.

- Zostały przeprowadzone czynności, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami - dodaje. - Nie przyznał się do zarzucanych czynów, złożył obszerne wyjaśnienia.

Sprawą zajęła się już białogardzka prokuratura. Na podstawie zgromadzonych materiałów, Jerzy H. otrzymał policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: Był schorowany, wychudzony i skrajnie wycieńczony. Rudy wraca do formy

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny zostać zaostrzone?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy