Tragedia na jeziorze Tałty

i

Autor: mat. policji zdj. ilustracyjne

Świdwin. Ciało 17-latka w Jeziorze Bukowiec. Dramatyczny finał poszukiwań

2022-06-26 12:39

W niedzielę (26.06.2022) na jeziorze Bukowiec w Świdwinie służby prowadziły akcję poszukiwawczą 17-latka. Nastolatek ostatni raz widziany był właśnie nad tym akwenem i na noc nie wrócił do domu. Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie - znaleziono ciało 17-latka.

Aktualizacja, godz. 12.35

Akcja poszukiwawcza w miejscowości Świdwin zakończyła się dramatycznie. W niedzielę (26 czerwca 2022) Z jeziora Bukowiec wyłowiono ciało 17-latka.

- W jeziorze Bukowiec w Świdwinie nurkowie odnaleźli ciało mężczyzny – poinformował w niedzielę rzecznik KW PSP w Szczecinie st. kpt. Tomasz Kubiak. Policja potwierdza, że to poszukiwany 17-latek ze Świdwina.

- Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Postępowanie wyjaśniające okoliczności śmierci młodego mężczyzny prowadzimy pod nadzorem białogardzkiej prokuratury – powiedziała PAP oficer prasowa KPP w Świdwinie st. asp. Katarzyna Kopacz. 

Wcześniej pisaliśmy:

Świdwin. Akcja poszukiwawcza 17-latka

W niedzielę (26 czerwca 2022) trwa akcja poszukiwawcza 17-latka ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie). Nastolatek miał być widziany ostatni raz w sobotę wieczorem (25 czerwca 2022) nad jeziorem Bukowiec. Miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć. Nastolatek nie wrócił do domu na noc.

- Potwierdzam, że prowadzimy akcję poszukiwawczą 17-latka w Bukowcu – poinformowała PAP st. asp. Kopacz.

Zobacz też: Zamość. Ciało 17-latka wyłowiono z zalewu miejskiego. Dramatyczny finał poszukiwań

W akcji oprócz policji, jak podał rzecznik KW PSP w Szczecinie st. Kpt. Tomasz Kubiak, zaangażowana jest straż pożarna i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina. St. asp. Kopacz zaznaczyła w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że na tę chwilę policja nie wyklucza różnych wersji zdarzeń, także ucieczki z domu.

- Sprawdzamy kontakty tego młodego mężczyzny, miejsca, w których mógłby być – powiedziała.

Zobacz też: Komorze Nowomiejskie. Strażacy wyłowili ciało 20-latka z Warty. Makabryczny finał akcji poszukiwawczej

Zabytkowy niemiecki parowóz w Szczecinie. Gratka nie tylko dla miłośników kolei
Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?