Straż pożarna

i

Autor: KP PSP Racibórz

Komorze Nowomiejskie. Strażacy wyłowili ciało 20-latka z Warty. Makabryczny finał akcji poszukiwawczej

2022-06-26 8:18

Tragiczny finał wielogodzinnej akcji poszukiwawczej. W nocy z soboty na niedzielę (25.06.2022/26.06.20222) strażacy wyłowili w okolicy miejscowości Komorze Nowomiejskie (Wielkopolskie) ciało mężczyzny, który w sobotę wszedł do Warty. Szczegóły poniżej.

Strażacy wyłowili ciało 20-latka z Warty. Makabryczny finał akcji poszukiwawczej

Do dramatu doszło w okolicy miejscowości Komorze Nowomiejskie (powiat średzki, województwo wielkopolskie). Przez wiele godzin trwała akcja poszukiwawcza mężczyzny, jednak zakończyła się tragicznie. W nocy z soboty na niedzielę (25.06.2022/26.06.20222) strażacy wyłowili ciało młodego mężczyzny.

Zobacz też: Skoki: Makabryczna śmierć 76-latka. Wyłowili zwłoki z Jeziora Karolewskiego w Wielkopolsce

Oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej powiedział Polskiej Agencji Prasowej w niedzielę (26.06.2022), że działania poszukiwawcze zakończono około godz. 1.00 Mężczyzna był w wieku około 20 lat.

W poszukiwaniach prowadzonych na odcinku rzeki w powiecie średzkim uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej, w tym grupy wodno-nurkowe z Poznania i z Mosiny.

Zobacz również: Na plaży lądował śmigłowiec LPR. Dramatyczny początek wakacji nad jeziorem w Skorzęcinie

Jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą? Policjanci radzą, by zażywać kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, nie pływać w czasie burzy, czy mgły. Nie należy skakać do wody w miejscach nieznanych, w takich, w których występują wodorosty, ani w przypadku, gdy jesteśmy rozgrzani. Nie należy też wchodzić do wody po alkoholu, czy wypływać po zapadnięciu zmroku, nie zaleca się pływania tuż po posiłku, ani będąc na czczo.

Użądliły go trzy osy. Umierał na moich oczach - relacja sąsiada
Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE