Skoki: Makabryczna śmierć 76-latka. Wyłowili zwłoki z Jeziora Karolewskiego w Wielkopolsce

i

Autor: Policja, zdj. ilustracyjne Skoki: Makabryczna śmierć 76-latka. Wyłowili zwłoki z Jeziora Karolewskiego w Wielkopolsce

Skoki: Makabryczna śmierć 76-latka. Wyłowili zwłoki z Jeziora Karolewskiego w Wielkopolsce

2022-06-24 19:17

Z Jeziora Karolewskiego w Skokach wyłowiono zwłoki 76-latka. Ciało dryfowało po powierzchni wody… Okoliczności makabrycznej śmierci starszego mężczyzny bada teraz policja i prokuratura. Ponoć 76-latek przyjechał nad wodę rowerem, chciał popływać. Piątkowa eskapada miała jednak wyjątkowo tragiczny finał.

Zwłoki mężczyzny dryfowały na powierzchni wody w Jeziorze Karolewskim. Koszmar w Skokach (pow. wągrowiecki) w Wielkopolsce. Co tam się stało?!

Ciało 76-latka zostało zauważone i wyłowione w piątkowe popołudnie. Okoliczności jego śmierci bada teraz policja i prokuratura. Służby ratunkowe zostały powiadomione o tragicznym odkryciu na Jeziorze Karolewskim 24 czerwca, około godz. 15.30. Ciało mężczyzny dryfowało na powierzchni jeziora.

Jak i dlaczego zginął 76-latek? Policja ustala, co wydarzyło się w ostatnich minutach i godzinach życia mężczyzny.

Według wstępnych ustaleń, mężczyzna przyjechał nad jezioro na rowerze z zamiarem pływania – relacjonuje w rozmowie z PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu, mł. asp. Dominik Zieliński.

Według wstępnych ustaleń służb u mężczyzny najprawdopodobniej doszło do nagłego zatrzymania akcji serca.Prokurator zlecił dalsze czynności, okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane – zapowiada Zieliński.

Służby apelują też o ostrożność nad wodą. Nie wiadomo, jaka była dokładna przyczyna śmierci 76-latka w Jeziorze Karolewskim w Skokach, ale ostatnie dni i tygodnie pokazują, jak łatwo może dojść do makabrycznych zdarzeń nad wodą. Jak wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Głównej Policji – w całym kraju od początku sezonu „wodnego”, a więc od 1 kwietnia, tylko do czwartku, 23 czerwca, utonęło 108 osób.

Sonda
Czy lubisz spędzać wolny czas nad wodą?
Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE