Szaleńczy rajd pirata drogowego. Zebrał 20 punktów karnych i dostał 1000 zł mandatu

2020-02-12 21:15 bs
Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań kołobrzeskiej policyjnej grupy SPEED.
Autor: materiały prasowe Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań kołobrzeskiej policyjnej grupy SPEED.

Policjanci z Kołobrzegu w okolicach Rymania zatrzymali pirata drogowego. Mężczyzna popełnił tak dużo wykroczeń, że zebrał aż 20 punktów karnych!

Grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego poruszającego się białym busem w rejonie miejscowości Rymań (wyjazd w kierunku Koszalina).

Mężczyzna kierował pojazdem z prędkością przekraczającą 141 km/h popełniając rażąco liczne wykroczenia m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej w rejonie przejścia dla pieszych.

Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i otrzymał 20 pkt. karnych.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także złe warunki atmosferyczne to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.