Szczecinek: Pożyczył samochód i przyjechał na komendę. "Zapomniał" o jednym i teraz będzie miał kłopoty

2022-01-04 9:15
Samochód
Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com

36-latka ze Szczecinka czekają poważne kłopoty, grozi mu nawet kilka lat za kratkami. Mężczyzna przyjechał pożyczonym samochodem na komendę, by stawić się na przesłuchanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 36-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wezwał na przesłuchanie 36-letniego mieszkańca gminy Szczecinek. Mężczyzna nie uchylał się od stawiennictwa i pojawił się w wyznaczonym terminie na przesłuchanie. Przyjechał na komendę i zaparkował pożyczone auto w jej pobliżu. Wszystko zarejestrowały nie tylko policyjne kamery ale przede wszystkim czujne oko dzielnicowego, który wiedział, że 36-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj też: Tak się jeździ zimą w Szczecinie. "Ale urwał" ma godnego następcę? [WIDEO]

- 36-latek nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku. - W związku z tym po zrealizowaniu czynności przez dzielnicowego w sprawie o wykroczenie, została sporządzona również dokumentacja skutkująca prowadzeniem czynności w związku z niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu. Po czynnościach mężczyzna został zwolniony lecz tym razem 36-latek pozostawił pożyczone auto na parkingu a do domu udał się pieszo.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie przestępstwa. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Szczecinek: Rozpierała go energia. Wyżył się... na samochodach

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE