Szkolenie rezerwy 2021. Ministerstwo chce powołać na ćwiczenia 200 tysięcy osób!

2020-10-01 11:26 Bogdan Stech
Szkolenie rezerwy 2021. Ministerstwo chce powołać na ćwiczenia 200 tysięcy osób!
Autor: 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana Szkolenie rezerwy 2021. Ministerstwo chce powołać na ćwiczenia 200 tysięcy osób!

Koronawirus pokrzyżował tegoroczne plany wojska. Z powodu COVID-19 nie udało się przeszkolić na poligonach zakładanej liczby rezerwistów. Dlatego w roku 2021 armia zamierza odrobić straty i powołać na ćwiczenia rekordową liczbę 200 tysięcy osób!

Obecny rok miał upłynąć pod znakiem szkolenia rezerw. Wojsko zaplanowało wezwanie na ćwiczenia nawet 80 tys. rezerwistów. Niestety pandemia COVID-19 zmieniła te plany. W przyszłym roku wojsko zamierza zwiększyć intensywność szkolenia rezerw - informuje Polska Zbrojna.

Tak wynika z przygotowanego projektu rozporządzenia w sprawie limitu osób, które będą mogły zostać powołane do służby czynnej w 2021 roku. Dokument zakłada, że na ćwiczenia i szkolenia trafią rezerwiści, którzy nie służą w NSR oraz osoby, które nie odbywały służby, ale po przeprowadzonej kwalifikacji wojskowej zostały przeniesione do rezerwy. – W praktyce oznacza, że do jednostek na ćwiczenia trwające do dziesięciu dni może trafić nawet 200 tys. osób – mówi portalowi Polska Zbrojna ppłk Marcin Sudak z Oddziału Uzupełnień Mobilizacyjnych i Wojennych ZOiU – P1 Sztabu Generalnego WP. Szkolenia mają pomóc w utrzymaniu zdolności bojowych oraz zdobyciu kwalifikacji wojskowych. 

ĆWICZENIA WOJSKOWE DEFENDER - EUROPE 20 PLUS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.