W Białogardzie uratują cię w kościele i centrum kultury. Nowoczesny sprzęt już jest

2019-10-22 8:10
AED Białogard
Autor: UM Białogard Urządzenie AED

Specjalne urządzenia, tak zwane AED, pojawiły się w kilku miejscach w Białogardzie. Dzięki temu będzie można uratować ludzi, którzy doznali na przykład zawału serca.

„Automatyczne defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Białogard”. W ramach realizacji projektu o tym tytule z Białogardzkiego Budżetu Obywatelskiego w holu Urzędu Miasta zamontowany został AED.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny (ang. automated external defibrillator AED) to wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

W sumie przedsięwzięcie obejmuje aż 7 lokalizacji z automatycznym defibrylatorem na terenie miasta. Oprócz białogardzkiego Urzędu Miasta, są to także inne budynki użyteczności publicznej: Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, hala Liceum Ogólnokształcącego, ZUS, Sąd Rejonowy, Starostwo oraz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Co ważne, projekt zakłada również przeprowadzenie szkoleń, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

- W szpitalu potrzebny jest sprzęt – mówi Radiu Eska Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE